ToP w kinie: Imagine (2013)

/Poleca Iwona/

Andrzej Jakimowski, reżyser znany z filmów Zmruż oczy czy Sztuczki, tym razem zabiera nas do świata w którym wyobraźnia i umiejętność antycypacji są podstawą przeżycia. Bohaterowie filmu to osoby niewidome, poruszające się po omacku lecz z wielkim wyczuciem i z wyostrzoną wrażliwością innych zmysłów.

IMAGINE_3

Pewnego dnia do renomowanego ośrodka dla niewidomych trafia dość ekscentryczny instruktor. „Imagine, wyobraź sobie… i stawiaj odważne kroki wprzód,” taką dewizą kieruje się nowy nauczyciel. Ian, mimo swego upośledzenia, porusza się nawet po najbardziej ruchliwych ulicach nie używając laski dla niewidomych. Ta brawurowa, nie pozbawiona ryzyka, postawa, budzi podziw, ale i też nieufność, lub wręcz irytacje zarówno podopiecznych jak i przełożonych Iana… Mimo to nauczycielowi udaje się rozbudzić wyobraźnie swoich pupili i otworzyć im oczy na inne metody pomagające niewidomym w orientacji przestrzennej.

Imagine_04

Imagine to fascynującą podróż po Lizbonie, mieście na południu Europy łechtającym wszelkie zmysły. Po obejrzeniu filmu salę kinową najlepiej opuścić z zamkniętymi oczami, i podążając za dźwiękami  wyobraźni zarezerwować weekend w Lizbonie!

Comments
5 Komentarzy to “ToP w kinie: Imagine (2013)”
  1. dybka pisze:

    A ja właśnie byłam w Polsce i poszłam do kina na czeski film….. 🙂 Ale ten koneicznie muszę obejrzeć, bo uwielbiam i Sztuczki i Zmruż oczy!

  2. Imagine bylo rewelacyjne. Ogladalam w Polsce. Jakimowski byl grany w Holandii? 🙂

  3. Nie widzialam zadnego z filmow, ale po powyzszym opisie zdecydowanie zamierzam obejzec je wszystkie. Dziekuje za ToP tipa:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

  • Najczęsciej klikane

    • Brak
%d blogerów lubi to: